Menü
Alışveriş Sepeti
150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!

Palo Santo Nedir?

Ormanın Şifa Kokan Ağacı: Palo Santo

Güney Amerika sahillerinde yetişen ve kutsal kabul edilen Palo Santo ağacının botanik adı Bursera Graveolens’tir. Kokusunun iyileştirici ve arındırıcı etkisi olduğuna inanılan Palo Santo eski zamanlardan bu yana şaman ayinlerinin ve şifa çalışmalarının vazgeçilmez bir parçası olmuştur.

Palo Santo ağacının tütsü olarak kullanımı İnkalar dönemine kadar uzanır. Limon-çam karışımı özel bir kokuya sahiptir. Geleneksel tütsü çubuklarının aksine Palo Santo çubukları birden çok kullanıma izin vererek yavaşça yanar.

Ritüel Alanlarında Palo Santo

Arındırıcı ve canlandırıcı kokusu Palo Santo tütsüsünü özellikle aromaterapi, spritüel alanlar, ritüeller ve diğer şifa çalışmaları için vazgeçilmez bir kolaylaştırıcıya dönüştürmüştür. Konsantrasyon ve yaratıcı akış için eşsiz bir yardımcıdır.

Palo Santo tütsüsü negatif enerjiden arınma, mekanlarda enerji temizliği ve iyi şans için kullanılırken; yağının rahatlatıcı, anksiyete giderici özelliği sebebiyle masaj çalışmalarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Palo Santo’nun tütmesini sağlamak için mum ya da çakmak gibi küçük bir ateş yeterli olacaktır. Ucu ateşe doğru aşağıya bakacak şekilde tutun ve mini bir alev oluşmasına izin verin. 30 saniye - 1 dakika kadar yandıktan sonra çubuğu üfleyerek söndürün.

Tütsüyü mutlaka ateşe dayanıklı, yanmaz (metal, cam ya da seramik) bir kap içine yerleştirmelisiniz. Tütsünüzü çocukların, hayvanların ulaşamayacağı güvenli bir yere koyduğunuzdan ve gıdalardan uzak olduğundan emin olun. Palo Santo yavaş yanan bir ağaçtır, tütsünüzü birçok kez kullanabilirsiniz.

Oluşan dumanla enerji temizliği yapmak istediğiniz yeri tütsüleyebilir, meditasyonlarınızda, masaj çalışmalarınızda ve tüm manevi törenlerinizde rahatlatıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Palo Santo ilaç değildir. Medikal amaçla kullanmayınız.